Otroški parlament 2023/24

V torek, 28. novembra 2023 smo na šoli izvedli otroški parlament.

Kot že lansko leto, smo se tudi tokrat posvetili izjemno pomembni temi: duševnemu zdravju otrok in mladih. V preteklih tednih so učenci po oddelkih aktivno sodelovali v različnih dejavnostih, povezanih z duševnim zdravjem, da bi pripravili temelje za oblikovanje smiselnih predlogov in idej za parlamentarno srečanje.

Na dan parlamenta so nam predstavniki vsakega oddelka predstavili svoje predloge, ideje in opažanja glede duševnega zdravja otrok. To je bil priložnost, da so učenci delili svoje razmišljanje in izkušnje ter skupaj iskali načine za izboljšanje duševnega počutja naše šolske skupnosti.

Verjamemo, da so ti predlogi korak v pravo smer in da bomo skupaj oblikovali šolsko okolje, ki spodbuja trdno duševno počutje vseh učencev.