34. Medobčinski otroški parlament

V sredo, 21. februarja 2024, je na OŠ Puconci potekal 34. Medobčinski otroški parlament. Že drugo leto zapored so se mladi parlamentarci pogovarjali o duševnem zdravju otrok in mladih.

Po uvodnem pozdravu in kulturnem programu so se predstavniki posameznih šol razdelili v štiri skupine in debatirali o različnih področjih povezanih z duševnim zdravjem otrok in mladih. Osnovno šolo Beltinci sta zastopala predsednik šolske skupnosti Klemen Vitez-Pivar in Kristina Medved.

Ob koncu so predstavili svoje ugotovitve, izvolili pa so tudi dva predstavnika, ki se bosta udeležila regijskega parlamenta, ki bo potekal v mesecu aprilu.

Sodelovanje na Medobčinskem otroškem parlamentu je vsekakor dragocena izkušnja in priložnost za spoznavanje novih prijateljev.