Oktober v podaljšanem bivanju

Mesec oktober se je pričel z razigranim Tednom otroka. Geslo tokratnega Tedna otroka je bilo “Zakaji in zatoji radovednosti”.

Zastavljali smo si zanimiva, nevsakdanja, in kar najbolj radovedna vprašanja.

Učenci so v skupinah podaljšanega bivanja ustvarjali ilustracije na temo radovednosti. Izdelke smo razstavili ob poti pri šoli in tako ustvarili zunanjo galerijo.

Svojo radovednost so učenci preizkušali tudi s pomočjo skrivnostne črne škatle.

Ker ni prave jeseni brez kostanjev, smo si pripravili tudi slasten kostanjev piknik.

9. skupina PB je spoznavala osnove šivanja. Šivali so na kartončke, na katere so si najprej narisali želen motiv, ga napikali s šilom in obšili s preprostim verižnim šivom.

Nastali so čudoviti izdelki.

8. skupina PB pa letos še posebej skrbi za svoje zdravje. Spoznavajo recepte za zdrave obroke in veliko telovadijo.

Učenci prvih razredov so izdelovali jesenska drevesa in jesenske škrate.

Tik pred počitnicami so si učenci izdelali še čisto prave čarobne paličice in prijazne čarovnice.

Oktobrsko vreme nam je bilo tokrat zelo naklonjeno, zato smo veliko časa preživeli na prostem.

Mesec oktober je tudi mesec šolskih knjižnic, zato smo se tudi v oddelkih podaljšanega bivanja družili ob prebiranju knjig in ustvarjanju ob njih.

Foto: Mateja Klemenčič, Marko Jerebič, Janja Žalik Jerebič