Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost

Na naši šoli je skoraj 600 učencev, ki s svojimi oddelčnimi predstavniki delujejo v  šolski skupnosti. V njej sodelujejo učenci in se pogovarjajo kot pravi odrasli. Poskušajo reševati težave in najti najboljše rešitve. Tudi učenci lahko povedo svoje predloge in mnenja, da je bivanje na šoli še lepše in prijetnejše.

V šolsko skupnost učencev osnovne šole Beltinci so v četrtek, 16. novembra 2023 bili sprejeti tudi letošnji prvošolci.

Žan iz 4. b je zapel šolsko himno, drugošolke Paulina, Mia in Ema so povedale pesem Pika na Šalici, spodbudne besede pa sta povedali tudi ravnateljica in pomočnica. Program sta povezovala Klemen iz 9. a in Nikolaj iz 8. b.

Ker pa član šolske skupnosti ne moreš postati kar tako, so se morali prvošolci tudi malo izkazati. Gabriel iz 1. b je povedal deklamacijo o tem, kako tečejo dnevi, vsi skupaj pa so se predstavili še s pesmijo Pedenjped. Seveda so izrekli tudi svečano zaobljubo.

Ob koncu so novi člani šolske skupnosti prejeli sovice, ki so jih izdelali veliki šolski prijatelji z učiteljico Stanko.