Četrtošolci so obiskali kmetijo

Učenci 4. a razreda so v okviru Ekošole (projekt Mlekastično – izberem domače) obiskali kmetijo Glavač iz Beltinec.

Foto: Mojca Glavač

Obisk je bil del posebne aktivnosti z naslovom Mlekastično – izberem domače, ki je spodbujala ozaveščanje o pomenu lokalnih pridelkov in živil ter povezavo z zdravim prehranjevanjem. Učenci so bili navdušeni nad priložnostjo spoznati delovanje prave kmetije in izvedeti več o postopku pridelave mleka.

Vodja kmetije, gospod Glavač, je z veseljem delil svoje znanje o kmetovanju, učencem pa je razkazal tudi opremo in stroje za molžo ter odgovarjal na vsa vprašanja, ki so jih imeli učenci.

Foto: Mojca Glavač

Po ogledu so učenci imeli možnost poskusiti sveže mleko. Bilo je izjemno okusno in osvežujoče, ob tem pa so se učenci zavedali, da gre za domače, lokalno pridelano mleko brez dodatkov.

Foto: Mojca Glavač

Poleg spoznavanja življenja na kmetiji in postopka pridelave mleka so učenci pridobili tudi vpogled v pomembnost podpore lokalnim pridelovalcem in pravilno prehranjevanje. Spodbujeni so bili, da izbirajo domače pridelke ter prispevajo k ohranjanju lokalnega gospodarstva in zmanjšanju negativnih vplivov na okolje.

Foto: Mojca Glavač

Obisk kmetije Glavač je bil nepozabno doživetje za učence 4. a razreda.