Paličnjaki in druge majhne živali

V teh dneh je bilo na razredni stopnji opaziti učence s kozarci za vlaganje v rokah. Zdelo se je, da nosijo nekaj dragocenega, saj so neprestano pogledovali v posode. Učenci četrtih razredov so namreč v svoji okolici poiskali drobcene živali in jih prinesli pokazat v šolo. Pri pouku so si živali ogledali in se pogovorili o njih, ob tem pa so se naučili veliko novega. Na ogled so prinesli mravlje, pajke, pikapolonice, deževnike, kobilice, pa tudi gosenice in polže. Po koncu so seveda živali vrnili v naravo.

Deseta skupina podaljšanega bivanja je v duhu spoznavanja živali obiskala kemijsko učilnico, kjer imamo čisto prave “šolske ljubljenčke”. Tam namreč prebivajo vražji paličnjaki. Učiteljica Tadeja je učencem razkazala terarij in množičen podmladek. Učenci so bili zelo navdušeni nad drobnimi živalcami in kar nekaj paličnjakov je že naslednji dan našlo nove domove.

V kolikor bi tudi vi želeli posvojiti kakšnega vražjega paličnjaka, ste dobrodošli pri nas.